Read before you proceed!
Terms
Tutoring
SAT Sign Up
Class Work
Pictures
Useful Links
Games
Class Videos
Projects
WELCOME TO THE HSPS MATH BLOG
Thursday, August 18, 2011
MATH CHALLENGES YOU!!
Horses cost $10, pigs cost $3, and rabbits are only $0.50. A farmer buys 100 animals for $100, How many of each animal did he buy? There are two correct answers.
No comments:
Post a Comment
Newer Post
Older Post
Home
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment